Menu

Ocieplanie stropów, stropodachów, dachów oraz ścian

1.Ocieplanie stropów, stropodachów

Granulat wełny celulozowej najczęściej stosuje się do ocieplania stropów płaskich. Jest to związane z dwoma głównymi cechami:

Dzięki swoim właściwościom i szczelnym, bezspoinowym wypełnianiu przestrzeni od wielu lat metoda wdmuchiwania granulatu wełny celulozowej i mineralnej stosowana jest do ocieplania stropodachów wentylowanych w budynkach wielorodzinnych czy dachów wiązarowych.

2. Ocieplanie dachów spadzistych

Wełna celulozowa doskonale nadaje się do ocieplania dachów, które bardzo często w Polsce wykonane są z tzw. „mokrego drewna”. Wełna celulozowa zapewnia to doskonałe zastosowanie, dzięki swoim właściwościom osuszającym oraz temu, że bardzo szczelnie wypełnia ciasne przestrzenie. Granulat wełny można wdmuchiwać pod membranę paroprzepuszczalną bezpośrednio na płyty gipsowo-kartonowe lub na dedykowaną membranę. Zastosowanie granulatu wełny celulozowej to przede wszystkim odporność na wilgoć w razie przecieku dachu oraz lepsza akustyka i mikroklimat w czasie upałów.

3. Od wielu lat, granulat wełny celulozowej stosuje się do bezszczelinowego, oddychającego ocieplenia budynków szkieletowych. Stosuje się do tego tzw, metodę na mokro. Istnieje również możliwość docieplenia pustki powietrznej w murowanych ścianach trójwarstwowych lub montaż na szkielecie przykręcanym do ściany murowanej.